מיחזור אריזות


המודעות הגוברת של הציבור לייצור ולצריכה ברי קיימא עודדה יצרני אריזות וממשלות מקומיות לאסוף מוצרי מיחזור ומחזור. בנוסף, כמה חברות החלו לפתח סחורות ממוחזרות. בנוסף לכך, מחקרים בשיווק מראים שאנשים מייחסים חשיבות לערכי הסביבה ונוטים לרכוש מוצרים המכילים תוכן ממוחזר. אישור שתוכן ממוחזר כלול במוצר יכול לעזור להגביר את אמון הצרכן, אך חשוב לוודא שהמוצר ניתן למיחזור.

תהליך התאוששות חומר אריזה מרובה חומרים מאופיין בכמה שלבים. חלק מתהליכי המיחזור כוללים הפרדה בין פלסטיק, אלומיניום וחומרים אחרים. המוצר הסופי חייב להיות מחטא ולהיות ניתן לשימוש מחדש. למרות הקשיים בשיקום חומרים שונים, חלק מהתעשיות מוצאות שיטות להפקת מתכות יקרות ערך וחומרים אחרים מהפסולת שלהן. בארצות הברית, פירוליזה תופסת יותר ערך מאשר מזבלות, אבל התהליך הוא עדיין לא הזרם המרכזי. ישנן אפשרויות אחרות, כגון מיחזור כימי ודור ביוגז. בעוד מחזור כימי עולה הרבה, הוא מספק את ההזדמנות להשתמש בפסולת פלסטיק מעורבת כדי לייצר פולימרים חדשים.

בגלל הצורך לייצר אנרגיה מתחדשת, אוסף פסולת אריזה הוא בעיה גדולה באירופה ובאסיה. למרות שתהליך זה זכה לפופולריות רבה בשנים האחרונות, הוא נשאר נישה. זה יכול לחולל שינוי משמעותי בהפחתת חוסר הביטחון במזון. מחסור במזון באזורים מסוימים מהווה איום תמידי. סביר להניח שהם יחמירו ככל שהאוכלוסייה תגדל. אריזה חיונית לסביבה.

הפרדת המקור חיונית בארצות הברית לשיקום ושימוש חוזר באריזות רב-חומריות. חשוב גם לסגור את הלולאה במערכת כלכלית מעגלית. למרות שכמות האריזות באוסף הפסולת משתנה בכל רחבי ארצות העולם, כמות החומר המוחזר עדיין גבוהה. היו יתרונות סביבתיים משמעותיים הקשורים להגדלת קצב איסוף פסולת האריזה. ככל ששיעור האיסוף גבוה יותר, כך הצורך בחומרים בתוליים נמוך יותר, וזה חיוני למחזור.

עיצוב הוא גורם מרכזי בביצועי המיחזור של האריזה. עיצוב טוב מקל על איסוף והסטת חומרים ממזבלות. זה מקל על הצרכנים והעסקים למחזר. לפיכך, חיוני להגדיל את שיעורי המיחזור על ־ ידי שיפור איכות האריזה. ישנם סוגים רבים של אריזות פלסטיק. דוגמה אחת היא שכמות גדולה ממנו עשויה מפוליאתילן ואילו השאר עשוי מנייר. קשה למחזר חומר מסוג זה, ולכן יש להיפטר מהחומר כראוי.

מדינות אירופה פועלות להגדלת שיעורי המחזור. בעוד ששיעור הגבייה במדינות מסוימות הוא גבוה, הוא משתנה בין עיריות. חשוב להגביר את קצב איסוף פסולת האריזה. עם זאת, חשוב גם לשקול את היתרונות וההוצאות של כל פתרון. חשוב גם להעריך את הקיימות של מערכת מסוימת. כדי להימנע מהשפעות סביבתיות מנוגדות, המאמצים חייבים להיות ברי קיימא. יתרה מזו, הם חייבים להיות בעלי יכולת כלכלית לקהילה העסקית.

תהליכי מיחזור נעשים יעילים יותר ויותר. הסוג הנפוץ ביותר של אריזות ממוחזרות הוא פחיות אלומיניום. תהליך מחזור שמניב 30g פחיות אלומיניום מספיק כדי להפעיל טלוויזיה שטוחה במשך שלוש שעות. ניתן למחזר חומרים אחרים, כולל נייר. עם זאת, לא כל הפלסטיק ניתן למיחזור. חלק מהפלסטיק לא ניתן למיחזור. גם אם תהליך המיחזור מתבצע, ישנם מספר חומרים אחרים שלא ניתן למחזר.

באירופה ובחלקים באסיה מיחזור אריזות מתבצע בעיקר באמצעות מיחזור. אסטרטגיה זו נועדה להפחית את הפסולת על ידי הסטה ממזבלות. מערכת בת-קיימא שואפת להסיט כמה שיותר פסולת ממזבלות. הפסולת שנאספה צריכה להיות מעובדת למוצרים שקל יותר למחזר. חלק מהפתרונות היעילים ביותר הם ידידותיים לסביבה וניתנים למיחזור.

ישנן דרכים רבות למחזר פלסטיק. ישנן דרכים רבות למחזר פלסטיק. חלק ניתן לשרוף בעוד אחרים עדיין ניתן להשתמש. למרות שמחזור דורש יותר אנרגיה, לעתים קרובות הוא יכול להועיל לסביבה. לדוגמה, ניתן להשתמש בו לייצור פלסטיק חדש. מיכלי זכוכית יכולים להיות ממוחזרים לפלסטיק חדש, למשל. הם דרך מצוינת לעזור לסביבה.

פרטים נוספים: http://אקו וי פתרונות מחזור – מיחזור אריזות